Governor
Brad Little
Lieutenant Governor
Scott Bedke
Senator
James E. Risch
Senator
Mike Crapo
Secretary
of State
Phil McGrane
Attorney
General
Raúl Labrador
Superintendent of
Public Instruction
Debbie Critchfield
State
Controller
Brandon Woolf
US Representative, District 1
Russ Fulcher
State Representative,
District 6, Seat B
Brandon Mitchell
State Senator,
District 6
Daniel Foreman
State Representative,
District 7, Seat A
Michael Kingsley
State Representative,
District 7, Seat B
Charlie Shepherd
State Senator,
District 7
Cindy Carlson
State Representative,
District 8, Seat A
Matthew Bundy
State Representative,
District 8, Seat B
Megan Blanksma
State Senator,
District 8
Geoffrey Schroeder
State Representative,
District 9, Seat A
Jacyn Gallagher
State Representative,
District 9, Seat B
Judy Boyle
State Senator,
District 9
Abby Lee
State Representative,
District 10, Seat A
Mike Moyle
State Representative,
District 10, Seat B
Bruce Skaug
State Senator,
District 10
Tammy Nichols
State Representative,
District 11, Seat A
Julie Yamamoto
State Representative,
District 11, Seat B
Chris Allgood
State Senator,
District 11
Christopher Trakel
State Representative,
District 12, Seat A
Jeff Cornilles
State Representative,
District 12, Seat B
Jaron Crane
State Senator,
District 12
Benjamin Adams
State Representative,
District 13, Seat A
Brent Crane
State Representative,
District 13, Seat B
Kenny Wroten
State Senator,
District 13
Brian Lenney
State Representative,
District 14, Seat A
Ted Hill
State Representative,
District 14, Seat B
Josh Tanner
State Senator,
District 14
C. Scott Grow
State Representative,
District 15, Seat B
Dori Healey
State Representative,
District 20, Seat B
James Holtzclaw
State Representative,
District 20, Seat A
Joe Palmer
State Senator,
District 20
Chuck Winder
State Representative,
District 21, Seat A
James Petzke
State Representative,
District 21, Seat B
Jeff Ehlers
State Senator,
District 21
Treg Bernt
State Representative,
District 22, Seat A
John Vander Woude
State Representative,
District 22, Seat B
Jason Monks
State Senator,
District 22
Lori Den Hartog
State Representative,
District 23, Seat A
Melissa Durrant
State Representative,
District 23, Seat B
Tina Lambert
State Senator,
District 23
Todd Lakey
State Representative,
District 24, Seat A
Chenele Dixon
State Representative,
District 24, Seat B
Steve Miller
State Senator,
District 24
Glenneda Zuiderveld
State Representative,
District 25, Seat A
Lance Clow
State Representative,
District 25, Seat B
Gregory Lanting
State Senator,
District 25
Linda Wright Hartgen
State Representative,
District 26, Seat B
Jack Nelsen
State Representative,
District 27, Seat A
Douglas Pickett
State Representative,
District 27, Seat B
Clay Handy
State Senator,
District 27
Kelly Anthon
State Representative,
District 28, Seat A
Rick Cheatum
State Representative,
District 28, Seat B
Daniel Garner
State Senator,
District 28
Jim Guthrie
State Representative,
District 29, Seat A
Dustin Manwaring
State Representative,
District 30, Seat A
David Cannon
State Representative,
District 30, Seat B
Julianne Young
State Senator,
District 30
Julie VanOrden
State Representative,
District 31, Seat A
Jerald Raymond
State Representative,
District 31, Seat B
Rod Furniss
State Senator,
District 31
Van Burtenshaw
State Representative,
District 32, Seat A
Stephanie Mickelsen
State Representative,
District 32, Seat B
Wendy Horman
State Senator,
District 32
Kevin Cook
State Representative,
District 33, Seat A
Barbara Ehardt
State Representative,
District 33, Seat B
Marco Erickson
State Senator,
District 33
Dave Lent
State Representative,
District 34, Seat A
Jon Weber
State Representative,
District 34, Seat B
Britt Raybould
State Senator,
District 34
Doug Ricks
State Representative,
District 35, Seat A
Kevin Andrus
State Representative,
District 35, Seat B
Joshua Wheeler
State Senator,
District 35
Mark Harris